Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Vizesi
Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Vizesi
Duyurular Hollanda Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.hollandavesen.nl

Hollanda Fahri Konsoloslugu Marmaris

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu, Hollanda ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli turizm şehirleri arasında yer alan Marmaris’te faaliyet yürütmektedir. Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.


Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu’ndan, Hollanda Ankara Büyükelçiliğinden, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer Hollanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir.  Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu, Hollanda vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir. 


Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres :  Çıldır Mah.159. Sok. No: 23/1 48700 Marmaris       


Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

Marmaris, Muğla

 

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu, Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer Fransa Konsoloslukları Fransa ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu 2018 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır. 

  25 Aralık 2017 – 1 Ocak  Noel ve Yılbaşı Tatili
2.Nisan Paskalya
23.Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
27.Nisan Kral’ın Günü
1.Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
10.Mayıs Yükseliş Günü
21.Mayıs Pentekost
15.Hazisran Ramazan Bayramı
20.Ağustos Kurban Bayramı Arefesi
21 – 24 Ağustos Kurban Bayramı
29.Ekim Cumhuriyet Bayramı
25 – 26 Aralık Noel 


Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Hollanda Konsolosluğu’na ve Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Hollanda vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Hollanda konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. Devamı.....

 

Marmaris Fahri Konsoloslugu