Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Vizesi
Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Vizesi
Duyurular Hollanda Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.hollandavesen.nl

Hollanda Fahri Konsolosluğu İzmir

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu ve diğer Hollanda temsilcilikleri Hollanda ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticari şehirleri arasında yer alan İzmir’de faaliyet yürütmektedir. Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan, Hollanda Ankara Büyükelçiliğinden, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer Hollanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir.  Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Hollanda vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.


Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres : Cumhuriyet Meydanı, Meydan Apartmanı, 11 / 5, 035210 Pasaport / İZMİR  


Hollanda  İzmir Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Denizli 

 

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer Hollanda Konsoloslukları Hollanda ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir.  Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu 2018 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır. 

  25 Aralık 2017 – 1 Ocak  Noel ve Yılbaşı Tatili
2.Nisan Paskalya
23.Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
27.Nisan Kral’ın Günü
1.Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
10.Mayıs Yükseliş Günü
21.Mayıs Pentekost
15.Hazisran Ramazan Bayramı
20.Ağustos Kurban Bayramı Arefesi
21 – 24 Ağustos Kurban Bayramı
29.Ekim Cumhuriyet Bayramı
25 – 26 Aralık Noel

 

 


Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Hollanda Konsolosluğu’na ve Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Hollanda vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Hollanda konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. Devamı.....

 

 

İzmir Fahri Konsolosluğu